طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


نسل جمکران
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط ftk.2012  
    میدان مغناطیسی بدن انسان و تاثیر نماز بر آن

هارولد‌بور از دانشگاه ییل برای اولین بار با انجام یك آزمایش ساده،به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی‌برد.او با توجه به یك مولد الكتریكی كه در آهن‌ربا در داخل سیم‌پیچ دوران میكند و جریان تولید می‌كند،سمندری را در یك ظرف آب‌نمك قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند.الكترودهایی كه در این ظرف وجود داشتند و به یك گالوانومتر حساس متصل شده‌بودند،یك جریان متناوب را نشان می‌دادند.

زمانی كه بور این آزمایش را بدون سمندر انجام داد،گالوتنومتر هیچ جریانی را نشان نداد.این بدان معنا بود كه در اطراف موجود زنده میدانی وجود دارد كه خاصیت مغناطیسی هم دارد.بور این وسیله را بر روی دانشجویان داوطلب خود امتحان كرد و مشاهده نمود كه این میدان در بدن انسان هم وجود دارد وكاملا تابع رویدادهای اساسی زیست شناختی بدن است.او این میدان را حیاتی نامید چون هرگاه حیات از بین برود،میدان حیاتی هم از بین می‌رود.به گونه‌ای كه یك سمندر مرده در دستگاه هیچ پتانسیلی به وجود نمی‌آورد.
تشكیل میدان مغناطیسی بدن: همانگونه كه می‌دانید،در بدن ما میلیون ها عصب وجود دارد كه كار انتقال پیام در بدن ما بوسیله تحریك الكتریكی این عصب ها صورت می گیرد.در اثر شار بار در اطراف آنها در بدن ما یك میدان تشكیل می‌شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیون ها عصب به وجود می آید. امواج مغزی:دستگاه موج‌نگار مغز چهار نوع منحنی از امواج مغزی را ارائه می‌دهدكه عبارتند از:آْلفا،بتا،دلتا
و تتا.ریتمهای دلتا كندترین امواج مغزی با تناوب از 1تا3 دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می‌شوند.به‌نظر می‌رسد كه ریتمهای تتا كه دارای تناوب 4تا7 دور درثانیه می باشند به خلق و خوی بستگی داشته باشند.ریتمهای آلفا از 8 تا 12 دور در ثانیه،در اوقات تفكروتامل آزاد رخ داده و در صورت تمركز حواس و توجه قطع می‌شوند و بالاخره ریتمهای بتا با تناوب 13الی22 دور در ثانیه،ظاهرا منحصر به نواحی جلوئی مغز،یعنی جایی كه فعالیت های پیچیده مغزی رخ می‌دهد می‌باشند.امواج آلفا امواج بسیار مهمی هستند كه بوسیله هانس‌برگر آلمانی كشف شدند و به گفته وی با نوعی هوشیاری و خودآگاهی معطوف به درون ظاهر می‌شوندو تغییرات فیزیولوژی مهمی در بدن ایجاد می‌كنند.

 ادامه مطلب

طبقه بندی: نماز،
برچسب ها: نماز،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 مهر 1390 توسط ftk.2012


چكیده :

در این تحقیق چند نكته قابل ذكر است كه به طور خلاصه معروض می دارم :
1. این تحقیق در چهار فصل تدوین گردیده است .
2.فصل اول با عنوان غیبت، بمعنای لغوی غیبت و اقسام غیبت می پردازد و در ضمن دو اصطلاح پركاربرد در فرهنگ مهدویت را توضیح می دهد .
3. فصل دوم با عنوان آثار تربیتی غیبت در آیات و روایات به بررسی آیات و روایاتی كه راجع به بحث غیبت هست می باشد .
4. فصل سوم باعنوان چرا غیبت مسئله ای را مطرح نموده است كه شایدسئوال خیلی از دوستداران حضرت ولی عصر(علیه السلام) می باشدكه علت غیبت حضرت ولی عصر چیست ؟واینكه آیا غیبت سبقه تاریخی داشته است ؟
5.فصل سوم نظری بر علل سیاسی - اجتماعی و علل طولانی شدن غیبت نیز دارد .
6. فصل چهارم با عنوان آثار تربیتی فرهنگ انتظار در زمان غیبت نظری دقیق به بحث انتظار دارد .
كلید واژه : 1.معانی غیبت 2. نوّاب حضرت ولیعصر (علیه السلام ) 3. اقسام غیبت ( صغری – كبری ) 4. از پس پرده غیبت 5. معنای خلیفه 6. فلسفه و حكمت غیبت 7. انتظار

مقدمه
 

حمد فزون از حد و ستایش برون از عد ، معبودی را سزد كه ارض و سما را به وجود حجت استقرار بخشیده و صراط مستقیم از طریق سقیم ، به چهارده ولایت وهدایت ممتاز ساخته است . صلوات زاكیات و سلام دائم از قیوم قائم، برمحرم خلوتخانه ربوبی و مصدر هر خیر وخوبی ،حضرت محمد بن عبدالله (ص) باد كه اهل بیت خویش را بسان كشتی ، امانی در دریای طوفانی شناسانده ومومنان را عهد ستانده كه همراه در آیند اولیا ء را : نه پس افتند ونه پیش . ودرود بی پایان بر طاوس بهشتیان كه چون نقاب از چهره براندازد ، شوری در ملك وملكوت اندازد كه قیامت به چشم توان دید و به یك نگاه ، دل از جان توان برید. زهی سعادت كه جان چنان پالایشی یابد وچشمی به عفت آرایش ، كه ظهور موفور السرور نور یا به تعبیری منور النور را به میهمانی خواند و به میزبانی نشیند .او كه محبت و معرفتش ،‌شرط لا اله الا الله وصورت و سیرتش ، محمد رسول الله است . دست میكائیلش رزق به مردم رساند و عهد از ایشان ستاند كه كسی جز خدای را نخوانند. خداوند متعال را شاكرم كه چنین موضوعی را روزی بنده كرد كه بتوانم بیشتر در این مبحث تحقیق و بررسی داشته باشم ولی آنچه برای بنده از همه جالب تر به نظر آمد اینكه در ابتدای بحث ، فكر نمی كردم به این مقدار بشود ، در این موضوع جزئی از مبحث مهدویت بصورت ژرف نگری وارد شد ولی با هدایتگری و راهنمایی استاد ، توانستم وارد بحث شوم و با استفاده از منابع ، رساله تحقیقی خود را كامل نمایم . ولی قابل ذكر می باشد كه اگر محدویت در تحقیق نبود، می شد بصورت مفصل تری وارد بحث شد ونتایج بهتر و بیشتری گرفت .ان شاء الله حضرت ولیعصر ( ع) این تحقیق ناچیز را با كرمش از ما قبول نماید .


ادامه مطلب

طبقه بندی: امام زمان(عج)،
برچسب ها: امام زمان(عج)،
نوشته شده در تاریخ شنبه 16 مهر 1390 توسط ftk.2012
طبقه بندی: امام زمان(عج)،
برچسب ها: امام زمان (عج)،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic